Уже 24 роки у  нашій школі існує музейний куточок Бойової Слави, присвячений 373-й Миргородській тричі орденоносній стрілецькій дивізії. Він є осередком патріотичного виховання у школі. Матеріали куточка активно використовуються учнями різних вікових категорій, вчителями, випускниками школи при підготовці та проведенні різноманітних заходів, присвячених подіям Великої Вітчизняної війни.

У музейному куточку зберігаються різнопланові за змістом та формою матеріали, що були зібрані учнями школи, передані на збереження ветеранами війни, створені учнями та вчителями школи:

- листи ветеранів 373-ї Миргородської дивізії до учнів та вчителів ЗОШ № 30;

- творчі надбання – вірші учасників війни М.І.Фролова, В.І.Козлова, П.М. Матюхина, книги Героя Радянського Союзу Г.Гончара, передані школі дружиною останнього В.Ф.Гончар;

- фотоматеріали про події ІІ-ї світової війни у вигляді альбомів фотодокументів, виданих радянським та німецьким видавництвами;

- фотографії ветеранів війни, які підтримували зв'язок з учнями школи;

- матеріали про учасників війни в Афганістані;

- пошукові роботи учнів школи – розповіді членів родини, нариси, реферат тощо;

- речові пам’ятки, знайдені на місцях колишніх боїв;

- художня, наукова, довідкова, публіцистична література, присвячена подіям війни 1941 – 1945 років..

Матеріали музейного куточку зберігаються у кабінеті історії № 219, де постійно навчаються учні 8 – Б класу. Керівником куточку у 2014 – 2015 н.р. призначено вчителя історії Шевченко Яну Віталіївну. Разом з педагогом-організатором Ковтуненко Катериною Василівною вони складають лекторську групу, до якої увійшли учні 8 – Б та 8 – В класів.

Музейний куточок має у наявності стаціонарні стенди такого змісту:

1. «Спогади про війну, вулицями міста» (фотоматеріали та інформація про визначні місця Черкас, які пов’язані з ВВВ).

2. «Полеглим за Батьківщину вічна слава» (фотоматеріали та інформація про полеглих солдатів у битві за визволення Черкас, про пагорб Слави).

3. «Фотогалерея наших визволителів».

4. Інформаційний стенд про бойовий шлях 373-ї Миргородської дивізії з відомостями про ветеранів, які брали участь у визволенні міста Черкаси.

5. «Спогади про війну, вулицями с. Дахнівка».